Cocktail

Kam vyrazit v Punta Cana?

Během dovolené v Punta Cana máte na výběr nejen z mnoha nádherných pláží, ale poznat můžete i města ukrytá hloub ve vnitrozemí nebo nejrůznější turistické atrakce v tomto regionu.

Manati Park Bavaro

Tématický zábavní park nedaleko města Punta Cana bude zajímat především vaše děti. Ale ani milovníci delfínů nezůstanou klidní – možnost zaplavat si s delfíny (za 70 $) je zkrátka neodolatelná. Kromě těchto inteligentních tvorů tu zažijete také nejrůznější show se zvířaty, ochutnáte exotická jídla v místních restauracích a navštívíte minizoo nebo nádherný botanický park se vzácnými orchidejemi.

bigstock-beautiful-purple-orchid-phala-142665275_1000

El Cortecito

Pokud milujete už jen tu představu, že se svým vyvoleným romanticky večeříte na pláži, pak El Cortecito nesmíte vynechat. Právě to je totiž centrum všech luxusních turistických restaurací, což konkrétně znamená třeba právě stůl na písečné pláži, jehož ubrus koketně povlává v lehkém větříku. Jak je na Dominikánské republice zvykem, donedávna šlo o rybářskou vesničku. Dnes tu sice už stojí domy a hotely, ale místo silnic tu pořád mají písečné bulváry.

Jesus Maestro Parish

Neobvyklý, avšak krásný kostel snadno zláká k návštěvě i ty, kteří se jinak o kostely a vše, co se je s nimi spjaté, nezajímají. Zdejší obyvatelé, ale i cizinci si tento kostel často vybírají jako místo konání svatebního obřadu. A není divu. 

Outback Safari

V Bavari si můžete v safari užít báječný den plný nejen pozorování zvířat, ale i zjištění, jak se pěstuje káva a jak žijí místní obyvatelé. V nabídce jsou i dobrodružné off road 4x4 vyjížďky.

Higüey

Asi 50 km od Punta Cana leží hlavní město provincie La Altagracia Higüey. Protože je alespoň trochu ukryto hlavním turistickým trasám, stále tu ještě dýchá nefalšovaná karibská atmosféra s trochou španělské příchuti. Za návštěvu stojí hlavně zdejší poutní kostel, kde visí obraz Panny z Altagracie a pak také nová katedrála Panny z Altagracie z 1. poloviny 20. století. Tady najdete největší zvonkohru v Americe.

Pico Duarte

Když se rozhodnete opustit pláž a vyjedete do vnitrozemí, odhalí se před vámi nejvyšší hora Karibiku, Pico Duarte. Celých 3087 m se tyčí v centrální Dominikánské republice a láká ke zdolání i přes vysoké teploty vzduchu.

Kohoutí zápasy

V dominikánském vnitrozemí, ale ne příliš daleko od turistických center, se dodnes setkáte s kohoutími zápasy. Ve větších městech je tato „zábava“ mnohdy považována za barbarství, ale vesničané vědí, že je to součást jejich tradic a kulturní dědictví.

Pěstování kávy

Co by to bylo za karibskou zemi, kdybyste si tu nemohli dopřát vynikající kávu. Ta se pěstuje na jihozápadě země v oblasti Barahona a jedna z jejích odrůd nese např. jméno Santo Domingo. Chuťově je prý jemná, mírně nakyslá s příjemnou vůní plnou chutí.

bigstock-espresso-coffee-in-glass-cup-w-80757170_1000

Pláž Bavaro

Asi 9 km měří pláž Bavaro, údajně nejkrásnější pláž celé Dominikánské republiky. Z Punta Cana je to sem kousek a proto sem míří většina turistů i místních obyvatel. Tropické palmy a bílý písek ale nejsou zdaleka jediným vybavením téhle přepychové pláže – můžete tu buď popíjet v některém z plážových barů nebo vyzkoušet nejrůznější vodní atrakce.

bigstock-hobie-cat-catamaran-ready-for-81696614_935

Pláž Arena Gorda

Pokud toužíte po návštěvě Punta Cana, a přesto vyhledáváte spíše samotu než společnost, nic není ztraceno. Pláž Arena Gorda je dlouhá 7 km a široká 25 metrů – navíc nepatří k těm nejvyhledávanějším, takže nabízí soukromí v nádherné přírodě. Písek je tu bílý a moře tyrkysové a teplota vody dosahuje až 28°C.

Nejvíc jeskynních maleb na světě

Dominikánskou republiku zřejmě obdivovali už dávní indiáni. Na jejím území totiž leží jeskyně Cueva de las Maravillas s největším počtem nástěnných indiánských maleb na světě. Počet samotných jeskyní je tady pak nejvyšší v rámci Antilských ostrovů.

Velryby u karibských břehů

U břehů Dominikánské republiky můžete každou zimu pozorovat nejvíce velryb z celého Karibiku. Až tři tisíce kaporkaků tudy migruje, aby v teplejších mořích vyvedli svá mláďata.

bigstock-whale-breaching-off-west-maui-70694410_935

Dominikánská republika

další oblasti Dominikánské republiky »

Partneři

Logo ESO travel

Všechny informace pocházejí z dílny CK ESO travel – vydejte se s nimi na exotickou dovolenou na Punta Canu.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@punta-cana.dominicana.cz